×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Z podwórka na bieżnię - fotorelacja

We wtorek 9 października w hali OSiR miał miejsce projekt edukacyjny pt. „Z podwórka na bieżnię”. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W projekcie uczestniczyła młodzież z klas IV-VI z naszej gminy oraz z Opola.

Po krótkim wprowadzeniu i zaprezentowaniu gości, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji przekazał mikrofon wójtowi naszej gminy, Leonardowi Pietruszce. Pan wójt również podziękował sportowcom za przybycie i na ręce pani Karoliny Czajkowskiej złotej medalistki Mistrzostw Polski, wręczył skromny upominek. Po części oficjalnej i autoprezentacji gości, nasi młodzi sportowcy oglądali film o osiągnięciach polskich lekkoatletów a potem uczestniczyli w quizie z nagrodami.

Po części teoretycznej drużyny ze szkół gminnych i Opola uczestniczyły w treningu lekkoatletycznym przeprowadzonym pod fachowym okiem Karoliny Czajkowskiej, Pawła Januszewskiego i Sebastiana Chmarę. Zapłonął także prawdziwy znicz olimpijski odpalony od oryginalnej pochodni którą przekazywali sobie sportowcy w czasie minionej olimpiady.  Nasi wielcy sportowcy trenowali z uczniami skok wzwyż, biegi, bieg przez płotki i rzut oszczepem (bezpiecznym z gąbki).  Na deser, po ostrym i wyczerpującym treningu trenerzy lekkiej atletyki zarządzili bieg sztafetowy jako rywalizację międzyszkolną. W tej emocjonującej walce wygrała szkolna drużyna z Opola a tuż za nią z niewielką stratą, drużyna z Polskiej Nowej Wsi. Dziękujemy gościom że zafundowali dzieciakom tyle wrażeń sportowych, uśmiechów i emocji, było super!

Galeria na FB

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski