×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki dziewcząt i chłopców

IMG_01 (1).jpeg

W sobotę 19 marca siatkarki klubu LUKS „Sukces” Komprachcice wzięły udział w turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt „Jokery 2016”, który odbył się w Tomaszowie Mazowieckim. Zawody były rozgrywane w kategorii „czwórek” (rocznik 2003 i młodsze). Klub z Komprachcic po raz trzeci wziął udział w tej cyklicznej, największej w województwie łódzkim imprezie siatkarskiej dla dzieci. Tegoroczna edycja tomaszowskiego turnieju zgromadziła na starcie 16 drużyn dziewcząt reprezentujących takie ośrodki siatkówki dziecięcej jak: Koło, Ostrowiec Świętokrzyski, Tomaszów Mazowiecki, Kielce, Opole, Aleksandrów, Kluczewsko, Konstantynów Łódzki oraz Komprachcice.

Do zawodów przystąpiły dwie drużyny „Sukcesu”, a ich występ należy uznać za udany. W grupach eliminacyjnych obie zajęły trzecie miejsca co dało im prawo gry w finale „B” o lokaty 6-10. Dosyć pechowo pierwszy etap zakończył drugi team, który walkę o medale przegrał dosłownie o włos. Zespoły LUKS-u rozkręcały się z meczu na mecz grając coraz lepiej, a o zwycięstwie w drugiej grupie finałowej zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy nimi. Ostatecznie pierwsza drużyna uplasowała się na 6 miejscu, druga na 7. W trakcie turnieju wybierano najlepsze zawodniczki poszczególnych klubów. Spośród zawodniczek „Sukcesu” najbardziej na tytuł ten zasłużyła Wiktoria Romańska.

Klub z Komprachcic wystąpił w następujących składach: LUKS I – Katarzyna Kucharska, Michelle Maculak, Julia Niedworok, Ewa Sosińska; LUKS II – Emilia Adamkiewicz, Wiktoria Romańska, Aleksandra Paszek, Patrycja Siendzielorz, Justyna Neuman.

Turniej „Jokery 2016” w kategorii dziewcząt wygrał Plas Kielce przed Siatkarzem Koło i Liderem Konstantynów Łódzki.

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski