×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Derby pełne emocji!

Berland Komprachcice po bardzo ciekawym meczu zremisował w 8. kolejce z FK Odrą Opole 3-3. Podział punktów w derbowej konfrontacji zdecydowanie bardziej ucieszył piłkarzy z Opola. Przegrywali oni już bowiem w drugiej połowie 1-3 i mieli dużo szczęścia, że nie wyżej. Dość powiedzieć, że ekipa z Komprachcic w całym meczu nie wykorzystała aż pięciu przedłużonych rzutów karnych. Trzy razy z tego elementu chybił Rafał Gawin, a dwukrotnie Paweł Boczarski.

- Tuż po meczu w naszej szatni panowała naprawdę niewesoła atmosfera - mówił Dariusz Lubczyński, trener Berlandu. - Absolutnie nie cieszył nas ten remis, ponieważ wynikał on przede wszystkim z naszej ogromnej nieskuteczności. Dwie bramki po przerwie straciliśmy natomiast w kuriozalnych okolicznościach. Niestety, sprawdziła się stara piłkarska maksyma: „nie dasz, dostaniesz”.

Odrze na odrobienie dwubramkowej straty pozwoliły trafienia Stefana Karnatowskiego i Przemysława Osuchowskiego, odpowiednio w 29. i 39. minucie.

Zanim jednak opolanie doszli do głosu, ogromną przewagę w tym spotkaniu mieli gospodarze. Najlepiej udokumentowali ją na samym początku zawodów, ponieważ już po sześciu minutach prowadzili 2-0, za sprawą bramek Andrzeja Sapy oraz Michała Bieniasa. Potem, w 16. minucie, kontaktowego gola strzelił Bartosz Nesterów, ale tuż po przerwie na 3-1 dla Berlandu trafił Patrick Riemann. To jednak nie wystarczyło komprachcickiej ekipie do sięgnięcia po pełną pulę.

- Możemy traktować ten remis jak wygraną - komentował Marcin Waniczek, szkoleniowiec Odry. - Generalnie mamy jednak w tym sezonie problemy z odpowiednim wejściem w mecz i to było widać także tym razem. Udało nam się jednak dogonić rywala, ponieważ gracze Berlandu już w pewnym momencie byli chyba zbyt pewni siebie i koniec końców to ich zgubiło.

Berland Komprachcice - FK Odra Opole 3-3 (2-1)

Bramki dla Berlandu: Sapa, Bienias Riemann.
Bramki dla Odry: Nesterów, Karnatowski, Osuchowski.
Berland: Burduja, Korzonek - Meryk, Riemann, Bienias, Boczarski - Szwed, Lachowicz, Sapa, Przywara, Gawin, Gielza, Kilian, Małek.
Odra: Krzywicki, Konieczny - Skowronek, Łopuch, Osuchowski, Tosik - Bidziński, Kryvoruchyshak, Bagiński, Karnatowski, Jaskólski, Nesterów, Krok.

link do galerii zdjęć z meczu

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski