×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Turniej piłki nożnej dziewcząt

DSC_2563.jpegOpolski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w Prószkowie byli organizatorami halowego turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych, które w marcu odbywały się w naszym województwie. Do turnieju zgłosiło się ponad 30 szkół gimnazjalnych z całego województwa. W turnieju finałowym wystąpiło osiem zespołów, które zwyciężyły lub zajęły drugie miejsca w turniejach eliminacyjnych. Wielki finał zorganizowany został w Komprachcickiej hali OSiR w dniu 04 kwietnia 2016 r.

Zespoły podzielono na dwie grupy.

Grupa A

  1. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzegu
  2. Publiczne Gimnazjum w Praszce
  3. Zespół Szkół w Otmuchowie
  4. Publiczne Gimnazjum w Kolonowskiem

Grupa B

  1. Publiczne Gimnazjum nr 8 w Opolu
  2. Publiczne Gimnazjum w Wołczynie
  3. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łączniku
  4. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach

Mecze w grupach rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a czas gry wynosił 12 minut. W zależności od zajętych pozycji w grupie rywalizowano o miejsca końcowe w turnieju. W grupie A z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajęły dziewczyny z Brzegu prowadzone przez Jacka Krzciuka, kolejne miejsca zajmowały ZS w Otmuchowie, PG w Praszce oraz PG w Kolonowieskiem.

W grupie B zaciętą rywalizację o pierwsze miejsce prowadziły dziewczyny z PG w Wołczynie oraz PG nr 2 w Krapkowicach. W końcowym rozrachunku pierwsze miejsce zajęły uczennice z Wołczyna, drugie z Krapkowic, trzecie z Opola, a na czwartym miejscu uplasował się zespół z Łącznika.

Wyniki meczów o poszczególne miejsca w turnieju:

Mecz o 7-8 miejsce: PG w Kolonowieskiem – ZS-P w Łączniku  0-1
Mecz o 5-6 miejsce: PG w Praszce – PG nr 8 w Opolu   0-1
Mecz o 3 miejsce: ZS w Otmuchowie – PG nr 2 w Krapkowicach   3-0
Mecz finałowy: PB nr 2 w Brzegu – PG w Wołczynie    4-0

Organizatorzy turnieju przygotowali również nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką została zawodniczka z Wołczyna Monika Nawrot, najlepszą strzelczynią z sześcioma bramkami została Kamila Bobra zaś najlepszą zawodniczką turnieju uznano Milenę Cebulę z Otmuchowa.

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski