×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Turniej Papierowych Samolotów za nami

Tuż przed pierwszym piknikiem lotniczym w naszej gminie, OSiR przy współpracy z GOPS zorganizował dla uczniów szkół z gminy Komprachcice Turniej Papierowych Samolotów. To był powrót do lat szkolnych pomysłodawcy, przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Szopy i organizatorów tego wydarzenia, wójta Leonarda Pietruszki i dyrektora OSiR Arkadiusza Tabisza.

Ale najważniejsi byli uczestnicy zawodów czyli uczniowie naszych szkół, którzy bawili się doskonale wykonując samoloty z papieru. Na próby i doskonalenie maszyn latających zużyto całą ryzę papieru. Gdy modele były już dopracowane nastąpiły zmagania międzyklasowe i międzyszkolne.

Czasu umilaniem zajmował się profesjonalny czasoumilacz a długości lotu mierzeniem podjęli się pani kierownik ZOPO Anna Białoskórska i opiekunowie grup. O pełne brzuszki sportowców zadbały panie z GOPS a nasz przyjaciel Aleksander Pawletta pokazał młodzieży swój model ultralekkiej maszyny latającej ważącej niecałe 1,5 grama.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Domecka, II miejsce - Wawelno, III, IV i V miejsce  - drużyny ze szkoły podstawowej w Komprachcicach. Każdy z uczestników zawodów otrzymał nagrodę, jakim był model samolotu do samodzielnego złożenia. Szkoły otrzymały książki do swoich bibliotek szkolnych. Najdłuższy lot wykonał samolot Marco Schemainda ze szkoły z Domecka – 22,55m. To blisko cała szerokość Hali OSiR. Ale niemałe odległości zaliczyli także Ciukaj Sebastian ze szkoły w Wawelnie (19,65m) oraz Mateusz Tańczak (17,08m), Stanisław Łepek (15,30m) i Antek Wójcik (12.40m) ze szkoły w Komprachcicach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy za pomoc w organizacji Turnieju i za te chwile radości jakie mogliśmy sprawić naszym uczniom, bo widać że się naprawdę świetnie bawili.

link do pełnej galerii zdjęć na FB

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski