×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Siatkarki z Wawelna trzecie w województwie!

DSC_2148.jpegDrużyna reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową w Wawelnie zajęła trzecie miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt. Turniej odbył się 8 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu, a wzięły w nim udział cztery zespoły. Oprócz PSP Wawelno były to: PSP Domaszowice, SP nr 3 Nysa oraz gospodarz PSP nr 11 Kędzierzyn – Koźle. Zawody miały bardzo ekscytujący i wyrównany przebieg, w pierwszym meczu Wawelno przegrało w tie-breaku z Nysą 15:17 pomimo, że prowadziło 14:10. W kolejnych spotkaniach zawodniczki z Wawelna pokonały 2:1 Domaszowice (w tie-breaku było 15:10 choć Domaszowice wygrywały już 9:5) oraz uległy gospodyniom 0:2 mając w pierwszej partii piłkę setową.

Trzecie miejsce to jeden z największych sukcesów sportowych w historii niewielkiej szkoły z Wawelna, która jesienią obchodziła 100-lecie swojego istnienia. To wyjątkowe wydarzenie również dla sportu gminy Komprachcice oraz powiatu opolskiego. Udział w finale wojewódzkim daje naszej gminie w przyszłym roku szkolnym dwa miejsca w zawodach powiatowych. Z tego etapu do półfinału wojewódzkiego awansują również dwie drużyny, a nie jedna jak do tej pory.       

Oto brązowe medalistki Mistrzostw Województwa w mini piłce siatkowej: Michelle Maculak, Katarzyna Kucharska, Patrycja Siendzielorz, Justyna Neuman, Kinga Błazińska, Wanessa Labisch, Alexandra Żywiołek, Wiktoria Krug, Kinga Dolipska, Aleksandra Tomaszewska.

Ostateczne wyniki turnieju:

1. PSP nr 11 Kędzierzyn- Koźle

2. SP nr 3 Nysa

3. PSP Wawelno

3. PSP Domaszowice

 

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski