×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Informujemy, że od czerwca Orlik będzie czynny poniedziałek - piątek 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20             Informujemy, że od czerwca Orlik będzie czynny poniedziałek - piątek 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20             Informujemy, że od czerwca Orlik będzie czynny poniedziałek - piątek 15-22 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12-20            

 • 29 05 2023
  Plakat-LKS turniej Smolarka.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na I Memoriał Pawła Smolarka w piłce ręcznej mężczyzn, który odbędzie się 3 czerwca 2023 od godz.10:00. W turnieju w hali OSiR wystąpią 4 zespoły, zapraszamy do kibicowania.

  Pan Paweł Smolarek był przed ponad 20 laty inicjatorem budowy hali sportowej ośrodka sportu. Był wójtem, który chciał aby jak najwięcej dzieci i młodzieży miało dostęp do sportu w naszej gminie i aby młodzi rozwijali swoje pasje sportowe. Turniej organizowany także pod patronatem marszałka Andrzeja Buły i finansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.

 • 23 05 2023
  IMG-20230516-WA0008.jpeg

  Dnia 15.05.2023 odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w piłce ręcznej. Szkołę z Komprachcic reprezentowali: Makowski Jan, Polaczek Dawid, Pikos Mateusz, Pakiet Sebastian, Labusga Simon, Bernacki Bartosz, Wojtan Sebastian, Ryba Igor, Wrzesiński Maks, Szlapa Kacper. W pierwszym meczu drużyna pokonała PSP Popielów 8:3, kolejno PSP Biskupice 17:12 i ostatni mecz to PSP Mąkoszyce 13:4.  

  Ten sukces był wynikiem wytężonej pracy. W roku szkolnym 2017/2018 skorzystaliśmy z programu Gramy w ręczną, gdzie nasi złoci medaliści będąc w klasie 3 uczyli się ABC piłki ręcznej pod okiem nauczyciel WF i trenera piłki ręcznej Andrzeja Bartnika, czas leciał nasi uczniowie nabywali umiejętności i rozwijali się w klubie LUKS „Sukces” Komprachcice pod okiem Witolda Kawuloka nauczyciela WF i trenera piłki ręcznej.

  W tym roku kolejny raz przystąpiliśmy do programu Gramy w ręczną zaczynając z klasami 1 – 3, ponieważ każdy sukces ma swoją drogę, a my szukamy kolejne talenty sportowe, które przy odrobinie szczęścia i pracy włożonej w realizację są możliwe co pokazali nasi uczniowie. 

  Opiekunami drużyny byli nauczyciele WF PSP Komprachcice  Witold Kawulok i Marcin Janecki

 • 22 05 2023
  Plakat-LKS turniej brzozowskiego.jpeg

  W dniu 27 maja /sobota/ odbędzie się IX Memoriał Dariusza Brzozowskiego  w piłce ręcznej juniorów młodszych z udziałem  4 zespołów. Udział w turnieju wezmą KPR GWARDIA Opole, ŚLĄSK Wrocław, LKS PR OSIR Komprachcice i Drużyna z Zabrza. Uroczyste otwarcie turnieju o godz. 9:30. Memoriał jest finansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego i pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Serdecznie zapraszamy!

 • 19 05 2023
  DSC_4094.jpeg
  Już jutro, w sobotę, 20 maja br. w godzinach 10.00 - 14.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się II edycja Mini Handball Ligi, czyli rozgrywek piłki ręcznej dla najmłodszych.Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania naszych najmłodszych płkarzy recznych. Wstęp wolny!
   
  Andrzej Bartnik - PSP Komprachcice
  LKS OSIR Komprachcice
  OSIR Komprachcice
   
 • 19 05 2023
  superliga-gwardia-1920x1080.jpeg

  Na zbliżające się zgrupowanie Kadry Narodowej Mężczyzn B zostali powołani Jakub Ałaj, Szymon Koc, Marek Hryniewicz oraz Paweł Stempin! Na liście rezerwowej są zawodnicy: Mateusz Lellek oraz Fabian Sosna! Gratulujemy!

 • 19 05 2023
  zdjęcie ilustracyjne

  Miło nam poinformować, że gmina Komprachcice została beneficjentem Programu Olimpia, którego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej i umożliwi sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

  W ramach programu dofinansowania nasz gmina otrzyma środki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wawelnie i w Polskiej Nowej Wsi. Każde z zadań otrzyma dofinansowanie w kwocie  1 754 999 zł.

Więcej aktualności
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski