×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Festiwal badmintona w Komprachcicach

Hala OSiR Komprachcice była świadkiem dwóch wydarzeń, które doprowadziły do finału w Głubczycach.

Dnia 14.04.26 odbył się finał powiatu w badmintonie klas 4 – 8 z podziałem na kategorie wiekowe i grupy dziewcząt i chłopców. Zaś 16.04.26r. odbyła się dalsza rywalizacja: młodsze kategorie klas 1 – 3. W zawodach wzięły udział szkoły z naszej gminy : Domecko, Polska Nowa Wieś, Ochodze, Wawelno i gospodarz Komprachcice.

Najlepsi awansowali do finału wojewódzkiego, który odbył się 21.04.24r. w Głubczycach.

Ale po kolei finał powiatu był zacięty uczniowie rywalizowali na hali OSiR Komprachcice na 7 kortach. Złoty medal zdobył Marcin Morka, srebrny medal Jan Kulla, zaś w kategorii dziewcząt złoty medal zdobyła Natalia Buchwald, brązowy medal Emilia Buchwald, w dziewczętach starszych Klara Obstoi złoty medal. Kategoria młodsza złoty medal Zuzanna Krzysztoń, a brązowy medal Agata Stramecka. W Kategorii najmłodszej klas 1 – 2 srebrny medal zdobyła Rozalia Kochanek.

To oni – medaliści ( z „dziką” kartą awansowali do finału Lilianna Kotala, Franciszek Kulla i Malwina Kulla) reprezentowali nas w finale wojewódzkim.

Finał wojewódzki jest dużym osiągnięciem naszych uczniów, którzy trenują w klubie UKS Victoria Domecko na OSiR Komprachcice podnoszą poziom sportowy pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Natomiast srebrny medal Zuzanny Krzysztoń to przykład sukcesu o którym warto pisać i mówić. Dlatego właśnie składamy serdeczne podziękowania prosząc o jeszcze……

Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie, życzymy kolejnych sukcesów.

Opiekunami drużyn byli nauczyciele WF: Marcin Janecki, Witold Kawulok, Andrzej Bartnik

Podziel się na Facebooku
Patronaty

Nowa Gazeta

Nowa Trybuna Opolska

Tygodnik Ziemi Opolskiej

Wieści Gminy Komprachcice

Powiat Opolski

Urząd Marszałkowski